nasza historia

Randstad na świecie

Ta historia miała swój początek w 1960 roku w Amsterdamie. Przedsiębiorczość i pasja dwóch ówczesnych absolwentów uniwersytetu - Fritsa Goldschmeding i Gera Daleboudt doprowadziła do powstania jednej z pierwszych agencji pracy tymczasowej w Europie. Majątkiem założycielskim firmy był stary rower, 500 holenderskich guldenów i wielkie plany dwóch młodych ludzi, którzy uwierzyli, że rynek pracy może być inny, lepszy.  

Ich marzenia się spełniły. Po 55 latach Randstad jest na świecie drugą co do wielkości firmą, świadczącą usługi HR w 39 krajach, na wszystkich kontynentach.

poznaj naszą historię na świecie

nasza historia

Randstad w Polsce

Był rok 1994 – Polska rozpoczęła starania o wejście do Unii Europejskiej, Edyta Górniak święciła tryumfy na festiwalu Eurowizji, a w Warszawie młody emigrant z USA – Ari Hecht rozpoczął działalność TempService – pierwszej polskiej firmy, świadczącej usługi pracy tymczasowej i doradztwa personalnego.

Początki nie były łatwe – usługi tego typu nie były znane polskim przedsiębiorcom a zagraniczni inwestorzy nie byli jeszcze tak skłonni do inwestycji w kraju, który dopiero od pięciu lat budował gospodarkę rynkową.

Jednak dzisiaj, po z górą 20 latach działania, Randstad jest jednym z dwóch głównych liderów branży HR w Polsce.

zobacz jak do tego doszło

linie biznesowe Randstad

Działamy poprzez wyspecjalizowane linie biznesowe, dedykowane do realizacji określonego typu projektów:

 

kształtujemy rynek pracy

Misją Randstad jest kształtowanie rynku pracy. Codziennie wspieramy setki osób w poszukiwaniu ich wymarzonego miejsca pracy. Pracodawcom zapewniamy dotarcie do najlepszych pracowników, którzy dzięki swoim kwalifikacjom potrafią skutecznie osiągać zakładane rezultaty biznesowe.

Funkcjonując w specyficznym miejscu na rynku pracy: pomiędzy pracownikiem a pracodawcą, działamy równocześnie na rzecz każdego z podmiotów wspierając je poprzez dzielenie się  wiedzą i doświadczeniem.

dowiedz się więcej

dobre praktyki biznesowe Randstad

Wiedza, współpraca, zaufanie, jednoczesne wspieranie interesów wszystkich zainteresowanych podmiotów oraz dążenie do doskonałości – to kluczowe wartości Randstad, na których budujemy nasze dobre praktyki biznesowe, kierujące naszą pracą każdego dnia.

dowiedz się więcej

Randstad społecznie odpowiedzialny

Praca, która pomaga w tworzeniu lepszej przyszłości, jest jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka a tym samym ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania społeczeństw. Pracownicy Randstad w Polsce i na świecie angażują się w działania na rzecz poprawy funkcjonowania różnych aspektów życia społecznego.

  • Voluntary Services Overseas (VSO)

Od 2004 roku jesteśmy członkiem tej międzynarodowej organizacji charytatywnej, której celem jest walka z ubóstwem w krajach rozwijających się na całym świecie.

  • Odkrywam Siebie, Odkrywam Pracę  

Cykl warsztatów dla uczniów polskich szkół gimnazjalnych, podczas których pomagamy im w identyfikacji swoich predyspozycji zawodowych oraz radzimy jak najskuteczniej rozwijać talenty i umiejętności.

dowiedz się więcej

Polskie Forum HR

Randstad jest współzałożycielem i członkiem Polskiego Forum HR - zrzeszenia najbardziej renomowanych agencji zatrudnienia, działających zgodnie z najwyższymi standardami etycznymi. Organizacja łączy rynkowych konkurentów działając na rzecz rozwoju tego sektora rynku w Polsce. PFHR jest członkiem PKPP Lewiatan oraz CIETT - największej konfederacji zrzeszającej agencje zatrudnienia na świecie.

więcej informacji o PFHR